Телефонуйте

ЩОРІЧНА ІНВЕНТАРИЗАЦИЯ В ЄАЛК

ЩОРІЧНА ІНВЕНТАРИЗАЦИЯ В ЄАЛК
ЩОРІЧНА ІНВЕНТАРИЗАЦИЯ В ЄАЛК

У березні 2021 року співробітниками логістичного оператора Євро-Азійська логістична компанія (ЄАЛК) успішно та в найкоротші терміни було проведено повну інвентаризацію товару реперного клієнта з 10 000 палет. Для цього потрібно було:

10 складських працівників, які виконували перерахунок товару; 10 представників власника товару, які згідно з вимогами компанії повинні бути присутніми під час проведення інвентаризації; одна 8-часова зміна; планування і контроль керівництва складу; модуль «Інвентаризація» системи управління складом LVS.

Проведення повної щорічної інвентаризації на складі логістичного оператора процес відповідальний і завжди витратний, як самого оператора, так власника товару. Для її проведення потрібна повна зупинка роботи складу. Склад не повинен поповнюватись товарами або розвантажуватися. Все це може спричинити значні фінансові втрати. У зв'язку з цим, час, відведений для інвентаризації, завжди обмежений, а вимоги до точності перерахунку товару дуже жорсткі, оскільки помилки, допущені при інвентаризації складу, зводять нанівець всі зусилля для досягнення результату інвентаризації, т.к. зі знаходженням одних помилок, можуть з'явитися нові.

Використання модуля «Інвентаризація» системи управління складом (WMS) дає можливість значно полегшити роботу складських працівників та прискорити процес інвентаризації складу з одночасним підвищенням точності підрахунків.

Максимальний ефект під час проведення інвентаризацій дає застосування радіотерміналів збору даних (ТЗД). На відміну від паперового аркуша, ТЗД дозволяє отримувати інформацію про перерахунок у WMS-системі в режимі реального часу, що дає економію часу, а також дозволяє контролювати точність проходження співробітником заданого маршруту перерахунку. Якщо будь-яка комірка не буде перерахована, то, залежно від налаштувань, співробітник або не зможе виконати перерахунок у комірках, що залишилися, або на екрані ТЗД йому необхідно ввести причину пропуску комірки.

Існує кілька методів проведення повної інвентаризації («зрячий» або «сліпий»), подвійний або швидкий в один прохід та інші).

На складі ЄАЛК було застосовано «сліпий» метод в один прохід із повторним перерахунком тих комірок, за якими за результатами першого проходу було виявлено невідповідність із системними залишками.

Після обробки всіх відхилень результатами інвентаризації були оновлені залишки в WMS-системі, а інформація за підсумками інвентаризації через інтерфейс обміну даними була передана в ERP власника товару.

Як зазначив Генеральний директор ЄАЛК Андрій Радченко: «Дані проведеної інвентаризації показали, що відсоток помилок (відповідність системних залишків фактичним) становить 0,03%. Такого високого показника роботи складу було досягнуто в тому числі і завдяки використанню WMS-системи Logistics Vision Suite».

Відео-огляд проведеної інвентаризації в ЄАЛК можна переглянути за посиланням https://youtu.be/tcsezlcR6AI

Якщо у Вас виникли питання, дзвоніть (+380 99 020 01 00) або пишіть (info@I-L.com.ua) нам.